BPS: Ogólnopolskie
połączenie lokalnych sił

Siłą banków spółdzielczych jest lokalność. Są tutejsze, znane i bezpieczne. Mały rozmiar jest jednak dużym zagrożeniem dla ich niezależności.

By nie ulec presji międzynarodowych, korporacji, małe miejskie i wiejskie banki, niektóre ponad stuletnie, od dawna łączą się w większe struktury i zrzeszenia.

W ten sposób zachowują swoje zalety, dodając do nich większą skalę działania.

Grupa BPS

Grupa Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. zrzesza setki banków spółdzielczych z całej Polski.
To największa instytucja tego typu w kraju.


BPS to zrzeszenie
ponad 300 banków lokalnych

To bardzo duży gracz na rynku finansowym, którego wyjątkową cechą jest skupienie na obecności lokalnej. Suma bilansowa Banku BPS i zrzeszonych Banków Spółdzielczych wyniosła na koniec kwietnia 2020 r. ponad 109 mld złotych, co stawia Grupę BPS w pierwszej dziesiątce największych instytucji finansowych w Polsce. Banki Spółdzielcze z Grupy BPS dysponują liczbą ponad 2,3 tys. placówek i 2,2 tys. bankomatów.

Nie widać nas w centrach finansowych największych miast, ale za to jesteśmy bardzo widoczni i doceniani wszędzie indziej. Obsługujemy klientów indywidualnych, firmy bardzo różnej wielkości, jednostki samorządu terytorialnego, rolników w tym rodzimą przedsiębiorczość. Oferujemy też szereg usług finansowych.

Grupa BPS

w liczbach

0
Banków Spółdzielczych
0
placówek
0
bankomatów
0
(mld zł) sumy bilansowej

Lider grupy BPS

NAPRAWDĘ DUŻE MOŻLIWOŚCI

Potencjał banków spółdzielczych jest więc dużo większy, niż można by oceniać tylko po reklamach w TV.


Decentralizacja,
czyli bankowość XXI wieku

Gdyby traktować BPS jako jeden bank, bylibyśmy korporacją większą od liderów wydających miliony na reklamę w telewizji. Nie chcemy tego.

BPS to inteligentna sieć, która rozwija się dzięki elastyczności i różnorodności, bez centralnego sterowania. To spółdzielczość dopasowana do wymogów współczesności, i w pełni wykorzystująca nowe technologie.

Dzięki coraz łatwiejszej komunikacji nie trzeba już jednego ośrodka, który decyduje o wszystkim. BPS pokazuje, że nawet setki banków mogą działać jak jeden organizm, budując wspaniałą ofertę bez rezygnacji z niezależności.

Globalny zasięg

Skuteczność dzięki różnorodności nie jest wyłącznie polską ideą. Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. jest członkiem Komitetu Wykonawczego Confédération Internationale des Banques Populaires (CIBP). To organizacja zrzeszająca banki spółdzielcze z 18 krajów całego świata.

Lokalność już od dawna nie jest słabością


Rozwój Grupy BPS i banków ją tworzących jest tego najlepszym dowodem.
Zapraszamy do wizyty w najbliższym oddziale SBR i przekonania się, co skłoniła 6 milionów Polaków do wybrania właśnie banku spółdzielczego.

Nasze placówki

Nasze placówki

Wybierz oddział lub bankomat
Dane kontaktowe

Dane kontaktowe

Infolinia dostępna 24 h, 7 dni w tygodniu
Zobacz więcej
Sprzeciw wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych rozwiń
Aplikacja mobilna SBR Bank dostępna do pobrania
Aplikacja SBR na google play Aplikacja SBR w App store