BPS: Ogólnopolskie
połączenie lokalnych sił

Siłą banków spółdzielczych jest lokalność. Są tutejsze, znane i bezpieczne. Mały rozmiar jest jednak dużym zagrożeniem dla ich niezależności.

By nie ulec presji międzynarodowych, korporacji, małe miejskie i wiejskie banki, niektóre ponad stuletnie, od dawna łączą się w większe struktury i zrzeszenia.

W ten sposób zachowują swoje zalety, dodając do nich większą skalę działania.

Grupa BPS

Grupa Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. zrzesza setki banków spółdzielczych z całej Polski.
To największa instytucja tego typu w kraju.


BPS to zrzeszenie
ponad 300 banków lokalnych

To bardzo duży gracz na rynku finansowym, którego wyjątkową cechą jest skupienie na obecności lokalnej. Suma bilansowa Banku BPS i zrzeszonych Banków Spółdzielczych wyniosła na koniec kwietnia 2020 r. ponad 109 mld złotych, co stawia Grupę BPS w pierwszej dziesiątce największych instytucji finansowych w Polsce. Banki Spółdzielcze z Grupy BPS dysponują liczbą ponad 2,3 tys. placówek i 2,2 tys. bankomatów.

Nie widać nas w centrach finansowych największych miast, ale za to jesteśmy bardzo widoczni i doceniani wszędzie indziej. Obsługujemy klientów indywidualnych, firmy bardzo różnej wielkości, jednostki samorządu terytorialnego, rolników w tym rodzimą przedsiębiorczość. Oferujemy też szereg usług finansowych.

Grupa BPS

w liczbach

0
Banków Spółdzielczych
0
placówek
0
bankomatów
0
(mld zł) sumy bilansowej

Lider grupy BPS

NAPRAWDĘ DUŻE MOŻLIWOŚCI

Potencjał banków spółdzielczych jest więc dużo większy, niż można by oceniać tylko po reklamach w TV.


Decentralizacja,
czyli bankowość XXI wieku

Gdyby traktować BPS jako jeden bank, bylibyśmy korporacją większą od liderów wydających miliony na reklamę w telewizji. Nie chcemy tego.

BPS to inteligentna sieć, która rozwija się dzięki elastyczności i różnorodności, bez centralnego sterowania. To spółdzielczość dopasowana do wymogów współczesności, i w pełni wykorzystująca nowe technologie.

Dzięki coraz łatwiejszej komunikacji nie trzeba już jednego ośrodka, który decyduje o wszystkim. BPS pokazuje, że nawet setki banków mogą działać jak jeden organizm, budując wspaniałą ofertę bez rezygnacji z niezależności.

Globalny zasięg

Skuteczność dzięki różnorodności nie jest wyłącznie polską ideą. Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. jest członkiem Komitetu Wykonawczego Confédération Internationale des Banques Populaires (CIBP). To organizacja zrzeszająca banki spółdzielcze z 18 krajów całego świata.

Lokalność już od dawna nie jest słabością


Rozwój Grupy BPS i banków ją tworzących jest tego najlepszym dowodem.
Zapraszamy do wizyty w najbliższym oddziale SBR i przekonania się, co skłoniła 6 milionów Polaków do wybrania właśnie banku spółdzielczego.

Nasze placówki

Nasze placówki

Wybierz oddział lub bankomat
Zamów rozmowę

Formularz kontaktowy


Informacja o przetwarzaniu danych osobowych rozwiń
Administratorem Twoich danych osobowych jest Spółdzielczy Bank Rozwoju z siedzibą przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 3, 18-210 Szepietowo. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można się skontaktować poprzez adres poczty elektronicznej: iodo@sbrbank.pl lub pisemnie (na adres siedziby Banku).

Twoje dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym - podstawa przetwarzania danych: przetwarzanie jest niezbędne do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą.

Twoje dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia Ci odpowiedzi.

Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, oraz prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na Twoje zgłoszenie.
* Pole wymagane
Dane kontaktowe

Dane kontaktowe

Infolinia dostępna 24 h, 7 dni w tygodniu
Zobacz więcej
Sprzeciw wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych rozwiń
Aplikacja mobilna SBR Bank dostępna do pobrania
Aplikacja SBR na google play Aplikacja SBR w App store