Solidnie jak bank z bankiem

Banki wypłacają środki nie tylko klientom, ale też na bieżąco rozliczają się między sobą. Dzięki dopracowanym procedurom można szybko i łatwo przekazywać środki z jednego banku do drugiego.

Rozliczenia międzybankowe dzielą się na trzy rodzaje:


ELIXIR — przelewy tradycyjne

SBR Bank przeprowadza rozliczenia bankowe za pośrednictwem Krajowej Izby Rozliczeniowej w systemie elektronicznym ELIXIR. System ten umożliwia dokonywanie rozliczeń miedzybankowych z wykorzystaniem elektronicznej transmisji danych, bez konieczności przesyłania dokumentów papierowych. Pozawala to na uznanie prowadzonego przez inny bank - rachunku wierzyciela kwotą przelewu jeszcze tego samego dnia, a najpóźniej rano dnia następnego.


 System ELIXIR pośredniczy w wymianie:

• poleceń przelewu

• poleceń zapłaty


SORBNET — przelewy ekspresowe

Klienci SBR Bank mogą wykonywać przelew SORBNET, który nawet w ciągu kilku godzin znajdzie się na koncie odbiorcy w innym banku. Kwota przelewu nie ma ograniczeń, więc jest to idealny sposób na wpłacenie wysokiego zadatku (np. na mieszkanie czy samochód), wadium lub też na spłatę raty kredytu.

Przelew SORBNET można wykonać samodzielnie po zalogowaniu na rachunek w Banku. Jest on realizowany w dni robocze w godzinach 08:00 - 14:30. W przeciwieństwie do przelewu natychmiastowego, w historii operacji wykonanych nie widnieje pośrednik jako dostawca usługi, tylko nadawca przelewu (widoczne są dane klienta). Przelew SORBNET można wykonać w złotówkach (PLN).


Przelewy do US i ZUS 

Przelewy do Urzędu Skarbowego (US) i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) niezależnie od kwoty nie mogą być wysyłane SORBNETEM. Służą do tego specjalne formularze.