Zebranie Przedstawicieli SBR Bank

 

W Szepietowie odbyło się Zebranie Przedstawicieli SBR Bank. Zatwierdziło ono sprawozdanie z działalności banku za miniony rok oraz udzieliło absolutorium Zarządowi.

                                           

Coroczne Zebranie Przedstawicieli  to najwyższy i najważniejszy organ Spółdzielczego Banku Rozwoju z siedzibą główną w Szepietowie. 23 kwietnia 2014 roku delegaci zgormadzeni na Zebraniu Przedstawicieli  zapoznali się m.in. ze sprawozdaniem Zarządu z działalności Banku za ubiegły rok. 

 

SBR Bank zajmuje 12 miejsce pod względem sumy bilansowej (637 mln zł) w Grupie BPS, zrzeszającej  364 banki na terenie całej Polski. SBR Bank plasuje się na pierwszym  miejscu wśród banków spółdzielczych w województwie podlaskim pod względem sumy bilansowej, ilości placówek bankowych (aktualnie jest ich 20) i liczby bankomatów własnych (24 sztuki).

 

Obradujące w Szepietowie Zebranie Przedstawicieli SBR Bank zatwierdziło sprawozdanie Zarządu z działalności Banku oraz sprawozdanie finansowe za 2013 rok . Delegaci udzielili Zarządowi absolutorium. Zatwierdzono także sprawozdanie z działalności Rady Nadzorczej oraz dokonano wyboru nowej RN – w jej składzie zmianie uległa jedna osoba.

 

SBR Bank aktywnie angażuje się w działania na rzecz społeczności lokalnej. Jako jedyny bank spółdzielczy z regionu podlaskiego  realizuje „Program  edukacji ekonomicznej młodzieży szkół gimnazjalnych  z terenów wiejskich”  organizowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. W ramach programu młodzież szkolna uczestniczy m.in. w specyficznych lekcjach  przedsiębiorczości organizowanych na terenie placówek SBR Banku. Spółdzielczy Bank Rozwoju jest również mecenasem wiedzy w kampanii społecznej pod nazwą „Czytam więc wiem”, promującej czytelnictwo oraz integrację środowiska oświaty i uczniów województwa podlaskiego. SBR Bank wspiera również lokalne inicjatywy takie jak: dożynki gminne, festyny ludowe, zawody sportowe, targi i wystawy rolnicze i inne. Udziela się również charytatywnie wspierając m.in. Fundację „Pomóż Im”.

 


  •  

  •  

  •  
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje o celu ich używania i zmianie ustawień znajdują się TUTAJ.
Niedokonanie zmian ustawień na blokujące zapisywanie plików cookies jest wyrażeniem zgody na ich zapisywane.