Zawodnik Sprint SBR Bank Team nie do pokonania

 

Sarunas Pacievicius z drużyny Sprint SBR Bank Team po raz kolejny okazał się niepokonany na trasach dwóch imprez rozgrywanych w ramach Maratonów Kresowych. Triumfował w jeździe indywidualnej MTB na czas w Czarnej Białostockiej oraz na trasie maratonu w Sokółce.

 

Tym razem Czarna Białostocka i Sokółka (woj. podlaskie) gościły uczestników kolejnych etapów Maratonów Kresowych. Dwa starty w jeden weekend były wyzwaniem dla zawodników, tym bardziej, że w sobotę 7 czerwca w Czarnej Białostockiej rozegrany został etap jazdy indywidualnej MTB na czas - wyścig o randze otwartych mistrzostwa Województwa Podlaskiego.  W jeździe na czas o wygranej i przewadze nad przeciwnikami decydują przede wszystkim wytrzymałość, siła i umiejętności techniczne. Wszyscy zawodnicy jechali po takiej samej trasie i sami decydowali, czy wyniki były klasyfikowane do maratonu, czy półmaratonu. Na starcie stanęło ponad 300 kolarzy.

 

Tego dnia w kategorii open wśród panów triumfowali zawodnicy Sprint SBR Bank Team: Sarunas Pacevicius (maraton) oraz Wiktor Murygin (półmaraton). Najlepsza z Teamu SBR Bank w kategorii open wśród pań była tego dnia Karolina Muras, która metę przejechała jako piąta.

 

W niedzielę 8 czerwca w Sokółce ponownie triumfował Sarunas Pacevicius. Trasę maratonu pokonał w czasie: 2:12:47. Jako drugi metę minął inny zawodnik Sprint SBR Bank Team – Domas Manikas.  W półmaratonie na drugiej pozycji uplasował się Wiktor Murygin (Sprint SBR Bank Team).

Panie z drużyny Sprint SBR Bank Team w kategorii open na dystansie maratonu przyjechały na 7 i 8 pozycji (odpowiednio: Justyna Dróżdż i Karolina Muras).

 

Wyniki otwartych mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Czarnej Białostockiej (jazda na czas) oraz maratonu i półmaratonu w Sokółce znajdują się TUTAJ.

 

Kolejne spotkanie na trasach Maratonów Kresowych odbędzie się 21 czerwca 2014 w Drohiczynie.

 

           


 

 

 

   


  •  
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje o celu ich używania i zmianie ustawień znajdują się TUTAJ.
Niedokonanie zmian ustawień na blokujące zapisywanie plików cookies jest wyrażeniem zgody na ich zapisywane.