BANKI SPÓŁDZIELCZE Z GRUPY BPS DEDYKUJĄ SKO TALENTOWI DZIECI I MŁODZIEŻY.


Z początkiem września rozpoczęła się pierwsza edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego TalentowiSKO. Program został przygotowany przez Banki Spółdzielcze z Grupy BPS i jest rozszerzeniem dotychczasowych działań prowadzonych w ramach Szkolnych Kas Oszczędności. Celem Programu jest rozwijanie talentów wśród dzieci i młodzieży poprzez promowanie dobrych nawyków w zakresie oszczędzania i przedsiębiorczości. TalentowiSKO uczy zaradności życiowej pozytywnego myślenia o pieniądzu.

TalentowiSKO dla wszystkich uczniów
Program kierowany jest do uczniów z każdej grupy wiekowej. Dzieci ze szkół podstawowych nauczą się m.in. odpowiedzialnie dysponować swoim „majątkiem” i systematycznie oszczędzać. Gimnazjaliści będą mogli wykorzystać wiedzę ekonomiczną przy organizacji aukcji, czy zbiórki społecznej na ważny cel. Z kolei uczniowie szkół ponadgimnazjalnych poznają działanie instytucji bankowych, dowiedzą się, jak przygotować biznesplan czy pozyskać fundusze na własny biznes albo studia.

Patronat nad Programem objęły wybrane Kuratoria Oświaty, Akademia im. Leona Koźmińskiego w Warszawie, Krajowa Rada Spółdzielcza oraz Fundacja Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej.

Narzędzia Programu TalentowiSKO
W ramach Programu TalentowiSKO przygotowana została nowoczesna platforma internetowa TalentowiSKO.pl zawierająca inspirujące treści, grafiki i animacje związane z tematyką finansów, przeznaczone dla uczniów wszystkich szkół. Znajduje się na niej również zbiór wszystkich narzędzi niezbędnych do realizacji Programu. Są to m.in. autorskie scenariusze lekcji o finansach i oszczędzaniu dostosowane do czterech grup wiekowych uczniów. Scenariusze opracował zespół doświadczonych metodyków oraz ekspert z zakresu finansów. Stanowią one uzupełnienie podstawy programowej z obszaru przedsiębiorczości w szkołach. Wśród pomocy dydaktycznych są też gotowe karty pracy dla dzieci i nauczycieli. Scenariusze lekcji oraz karty pracy znajdują się w zaszyfrowanej zakładce dla szkół stworzonej w ramach strony TalentowiSKO.pl. Dostęp do tej sekcji otrzymują szkoły biorące udział w Programie.

Najważniejsze korzyści z Programu TalentowiSKO dla szkoły:
- wzmocnienie swojego wizerunku w oczach uczniów, rodziców i kuratoriów,
- możliwość ponadprogramowego edukowania swoich uczniów,
- dostęp do znakomicie przygotowanych, eksperckich scenariuszy zajęć,
- lepsze przygotowanie swoich uczniów do testów w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i egzaminu maturalnego.

Ze względu na ważną, społeczną funkcję Programu oraz liczne korzyści dla szkoły, uczniów i nauczycieli serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w Programie TalentowiSKO.

Szczegółowe informacje na stronie: http://www.talentowisko.pl/

  •  
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje o celu ich używania i zmianie ustawień znajdują się TUTAJ.
Niedokonanie zmian ustawień na blokujące zapisywanie plików cookies jest wyrażeniem zgody na ich zapisywane.