Siennica Różana i Chełm zdobyte przez zawodnika Sprint SBR Bank Team

 

Tym razem trasy rowerowych Maratonów Kresowych wyszły poza granice województwa podlaskiego.  Zawodnicy ścigali się w Siennicy Różanej i Chełmie - dwuetapowa rywalizacja pod nazwą „Krasne Pagóry” rozegrana została pod patronatem Nadleśnictwa Chełm. Na obu trasach w kategorii open wśród panów bezkonkurencyjny był Sarunas Pacevicius, zawodnik Sprint SBR Bank Team. W każdym z etapów minął on metę jako pierwszy, z kilkuminutową przewagę nad rywalami, co podkreśla wspaniałe przygotowanie tego zawodnika. Tym bardziej, że obie trasy były wyjątkowo trudne.

 

Pierwszy etap, który rozegrał się 6 lipca 2014 w Siennicy Różanej, można śmiało nazwać górskim. Była to jazda w wąwozach - grzbiety lub dno wąwozów, długie podjazdy i strome szybkie zjazdy wymagające od zawodników  przede wszystkim niesamowitych umiejętności technicznych, koncentracji, ale również odpowiednio przygotowanego sprzętu. Tym bardziej, że podłoże było bardzo zróżnicowane: od miękkich, leśnych duktów, przez piach i drogi szutrowe po odcinki kamieniste. Trasa dla naprawdę wytrawnych rowerzystów.

 

Niewiele lżej było zawodnikom w drugim dniu zmagań odbywających się w Chełmie (niedziela, 7 lipca 2014). Tutejsza trasa ma opinię jednej z trudniejszych w cyklu Maratonów Kresowych, przede wszystkim z uwagi na  długie i wyczerpujące podjazdy, których zwieńczeniem był podjazd pod stok narciarski. 

 

Obie trasy wspaniale pokonał Sarunas Pacevicius z drużyny Sprint SBR Bank Team, który triumfował i dwukrotnie stanął na najwyższym podium.  Dobrze zaprezentowali się na tych trudnych trasach inni zawodnicy Sprint SBR Bank Team (wyniki poniżej) oraz panie z bankowego teamu. W Siennicy Różanej Karolina Muras była piąta, natomiast Justyna Dróżdż siódma.  W Chełmie Justyna Dróżdż pokonała metę maratonu na czwartej pozycji, natomiast Karolina Muras była ponownie piąta.

 

Bardzo dobrze na trudnej trasie półmaratonu w Siennicy Różanej wypadł zawodnik Sprint SBR Bank Team – Wiktor Murygin. Zajął on czwarte miejsce ze stratą niespełna 4 minut do zwycięzcy. Niestety trudy „górskiego” półmaratonu dały się zawodnikowi we znaki i następnego dnia w Chełmie na trasie półmaratonu uplasował się on na 108 pozycji. Mimo tej chwilowej słabości gratulujemy przejazdu, wszystkim zawodnikom Sprint SBR Bank Team życzymy udanych kolejnych etapów Maratonów Kresowych i trzymamy kciuki za wspaniałą jazdę i dobre wyniki.

 

Kolejne zmagania już 19 lipca w Sopoćkiniach na Białorusi.

 

Wyniki zawodników Sprint SBR Bank Team w rywalizacji na trasie maratonu w Siennicy Różanej i Chełmie (6-7 lipca 2014): 

Sarunas Pacevicius – pozycja 1 Siennica Różana i 1 – Chełm

Michał Ignaciuk – pozycja 13 Siennica Różana i  84 - Chełm  

Marcin zawadzki – pozycja 15 Siennica Różana i  39 - Chełm     

Krzysztof Olszewski – pozycja 22 Siennica Różana i  12 - Chełm  

Kamil Bakoniuk – pozycja 35 Siennica Różana i  37 - Chełm  

Tadeusz Ciepły – pozycja 38 Siennica Różana i  41 - Chełm  

Maciej Grochowski – pozycja 47 Siennica Różana i  38 - Chełm  

Tomasz Biedermann – pozycja 48 Siennica Różana i  34 - Chełm  

Krzysztof Sobolewski – pozycja 53 Siennica Różana i  46 - Chełm     

Tomasz Kottowicz – pozycja 60 Siennica Różana i  68 - Chełm  

Adrian Kaczan - pozycja 77 Siennica Różana i 64 - Chełm  

 

          

 

 

   

     

 


 

 


  •  
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje o celu ich używania i zmianie ustawień znajdują się TUTAJ.
Niedokonanie zmian ustawień na blokujące zapisywanie plików cookies jest wyrażeniem zgody na ich zapisywane.