SBR Bank wprowadza dojrzałe osoby w świat bankowości internetowej

 

Internet Banking bez tajemnic dla osób w wieku 50+ był tematem jednego z paneli szkoleniowych realizowanych w ramach projektu  bezpłatnych szkoleń komputerowych w Łomży. Szkolenie z zakresu bankowości internetowej prowadził  Dyrektor łomżyńskiego Oddziału SBR Bank.

 

Była to już druga edycja bezpłatnych szkoleń komputerowych w Łomży, skierowanych do osób w wieku 50+, a realizowanych w ramach Programu Polska Cyfrowa Równych Szans. PCRS to inicjatywa oddolna, która ma na celu wprowadzenie w świat komunikacji cyfrowej oraz usług dostępnych w internecie dorosłych Polaków, którzy są w wieku ponad 50 lat.   Organizacją szkoleń w ramach programu PCRS zajmują się tak zwani latarnicy – czyli animatorzy społeczni.

 

Po raz drugi w ramach Projektu bezpłatnych szkoleń komputerowych w Łomży uczestniczył SBR Bank. Przedstawiciel Banku poprowadził zajęcia z zakresu bankowości internetowej dla dwóch grup szkoleniowych, w sumie dla 50 osób.

 

Edukacja osób dojrzałych w zakresie internet banking to ważna inicjatywa. Usługi bankowości internetowej realizują bowiem niemalże wszystkie banki, jednak korzysta z nich niestety stosunkowo mała grupa dojrzałych klientów. Jak podaje portal www.latarnicy.pl – oficjalny portal Programu Polska Cyfrowa Równych Szans, tylko 3 miliony z 13 milionów Polaków z generacji 50+ korzysta z Internetu. Zatem edukacja komputerowa i internetowa pokolenia pięćdziesięciolatków i osób starszych jest bardzo ważna i pożądana. A co za tym idzie, również edukacja z zakresu gospodarowania finansami za pośrednictwem internetu i usługi Internet Banking.

 

SBR Bank działa na rynku od 1955 roku, jest w 100% polskim bankiem, zrzeszonym w Grupie BPS. Jest liderem bankowości spółdzielczej na Podlasiu,  posiada sieć 20 placówek bankowych: 10 Oddziałów zlokalizowanych w Szepietowie, Nowych Piekutach, Białymstoku, Suwałkach, Grajewie, Łomży , Płaskiej i Warszawie oraz 10 Punktów Obsługi Klienta. Dysponuje własnymi 24 bankomatami. Pod względem  wielkości sumy bilansowej zajmuje 12 miejsce wśród 364 banków spółdzielczych w Zrzeszeniu BPS.


  •  
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje o celu ich używania i zmianie ustawień znajdują się TUTAJ.
Niedokonanie zmian ustawień na blokujące zapisywanie plików cookies jest wyrażeniem zgody na ich zapisywane.