SBR Bank w gronie założycieli Stowarzyszenia Odkrywcy DiamentówPrezes Zarządu Spółdzielczego Banku Rozwoju Krzysztof Radziszewski znalazł się w gronie przedstawicieli kilkunastu firm, które powołały do życia Stowarzyszenie Odkrywcy Diamentów. Celem organizacji jest wsparcie młodych ludzi w rozwoju z zakresu nauk ścisłych, technologii, inżynierii, designu, matematyki oraz zarządzania.
 

Stowarzyszenie zostało powołane z inicjatywy Politechniki Białostockiej. Organizację założyli przedstawiciele kilkunastu dużych firm, które mają swoje siedziby w województwie podlaskim. Jednym z członków założycieli jest Prezes Zarządu SBR Bank – Krzysztof Radziszewski. Prezesem Stowarzyszenia został Rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis.
 

Głównym celem Stowarzyszenia, zgodnie z przyjętym statutem, jest „umożliwienie i ułatwienie młodym ludziom z województwa podlaskiego zaprezentowania swoich umiejętności w świecie z zakresu nauk ścisłych, technologii, inżynierii, designu, matematyki oraz zarządzania.” Stowarzyszenie ma fundować stypendia i wspierać realizację konkretnych innowacyjnych projektów realizowanych przez zdolnych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wsparcie trafi także do „diamentów”, które podejmą się studiowania lub już studiują na Politechnice Białostockiej.
 

-Zaangażowanie się SBR Bank w tę inicjatywę jest kontynuacją naszych działań w zakresie wspierania przedsiębiorczości– informuje Prezes Krzysztof Radziszewski.  -Od jakiegoś czasu współpracujemy z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości w Białymstoku i wspieramy tę organizację w aktywizacji i podnoszeniu kompetencji młodych przedsiębiorców. – dodaje Prezes SBR Bank. –Natomiast działania Stowarzyszenia Odkrywcy Diamentów są ukierunkowane głównie na nieco młodszych odbiorców- młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną. To  bardzo cenna inicjatywa, bowiem umożliwi młodym i utalentowanym ludziom rozwój intelektualny i naukowy, a co za tym idzie, w dalszej perspektywie służyć będzie naszemu regionowi w rozwoju aktywności gospodarczej – podkreśla K. Radziszewski.   
 

Firmy, które zdecydowały się lub zdecydują przystąpić do Stowarzyszenia deklarują wsparcie finansowe. Ma ono służyć realizacji celów Stowarzyszenia Odkrywcy Diamentów.
 

Po rejestracji Stowarzyszenia, organizacja wspólnie  z podlaskimi szkołami wypracuje metody odkrywania „diamentów”.
 

Wśród założycieli stowarzyszenia znalazł się także dr  inż. Jerzy Sienkiewicz – pracujący z  utalentowanymi uczniami. Obecnie  opiekuje się pierwszymi „diamentami” na Politechnice Białostockiej: Petrosem Psyllosem, Jakubem Czarnieckim i Maciejem Szczerbą. To zdolni absolwenci białostockich szkół zdobywający nagrody na międzynarodowych konkursach, którzy wybrali jako miejsce studiów Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej.

 

Na zdjęciach poniżej:
Członkowie Założyciele Stowarzyszenia Odkrywcy Diamentów podczas konferencji prasowej, która odbyła się po zakończeniu zebrania założycielskiego.
Prezes Zarządu SBR Bank Krzysztof Radziszewski - pierwszy po prawej.
Prezes Stowarzyszenia, Rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis - w środku, z mikrofonem.

 

 


Wykorzystano informacje z: http://pb.edu.pl/blog/2014/11/21/stowarzyszenie-odkrywcy-diamentow/


  •  
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje o celu ich używania i zmianie ustawień znajdują się TUTAJ.
Niedokonanie zmian ustawień na blokujące zapisywanie plików cookies jest wyrażeniem zgody na ich zapisywane.