SBR Bank Potęgą Biznesu 2014

Spółdzielczy Bank Rozwoju z siedzibą główną w Szepietowie znalazł się na liście 13 polskich banków spółdzielczych, które w końcu marca 2014 roku osiągnęły wartość rynkową wyższą niż 100 mln zł.

 

Potęgi Biznesu to cykliczny konkurs organizowany przez Instytut Nowoczesnego Biznesu. W siódmej już edycji konkursu kryterium przyznania tytułu Potęgi Biznesu była wartość rynkowa banków spółdzielczych w końcu marca 2014 roku. Wskaźnik ten liczony był w porównaniu do spółek notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.  Do obliczeń wykorzystano wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.


Na tegorocznej liście Potęg Biznesu 2014 znalazło się 13 banków spółdzielczych. Trzynastą pozycję zajął Spółdzielczy Bank Rozwoju z wartością rynkową 104 mln zł.


SBR Bank to instytucja z prawie 60-letnią tradycją. Działa  wyłącznie w oparciu o polski kapitał. Jest liderem bankowości spółdzielczej na Podlasiu,  posiada sieć 20 placówek bankowych: 10 Oddziałów zlokalizowanych w Szepietowie, Nowych Piekutach, Białymstoku, Suwałkach, Grajewie, Łomży, Płaskiej i Warszawie oraz 10 Punktów Obsługi Klienta. Dysponuje własnymi 24 bankomatami. Pod względem  wielkości sumy bilansowej zajmuje 12 miejsce wśród 364 banków spółdzielczych zrzeszonych w Grupie BPS.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje o celu ich używania i zmianie ustawień znajdują się TUTAJ.
Niedokonanie zmian ustawień na blokujące zapisywanie plików cookies jest wyrażeniem zgody na ich zapisywane.