SBR Bank pomaga chorym dzieciom!


Kilkadziesiąt kilogramów plastikowych nakrętek przekazał Spółdzielczy Bank Rozwoju na wsparcie podopiecznej Fundacji „Zdążyć z Pomocą”. Nakrętki zbierane są przez pracowników SBR Bank w Oddziałach i Punktach Obsługi Klienta.

 

Akcja zbierania plastikowych nakrętek znana jest w całym kraju. Dochód ze sprzedaży nakrętek do recyklingu przeznaczany jest na różne cele, głównie na pomoc osobom chorym czy niepełnosprawnym.

 

Pracownicy Spółdzielczego Banku Rozwoju zbierają plastikowe nakrętki w swoich dziesięciu Oddziałach i dziewięciu Punktach Obsługi Klienta. Przez niespełna miesiąc udało się ich zebrać kilkadziesiąt kilogramów. Dyrektor Oddziału SBR Bank w Łomży, Robert Chaberek, przekazał zebrane nakrętki do siedziby Grupy Medialnej Narew – koordynatora zbiórki na rzecz Fundacji „Zdążyć z Pomocą”.  Celem zbiórki jest wsparcie kilkuletniej Amelki, która ma mózgowe porażenie dziecięce, nie chodzi, nie utrzymuje pozycji siedzącej, odżywiana jest pozajelitowo. Amelka potrzebuje specjalistycznego fotelika samochodowego do codziennego dowozu na rehabilitację. 

 

Akcja zbierania nakrętek w Oddziałach SBR Bank trwa nadal. Gdy potrzeby Amelki zostaną zrealizowane, pomoc zostanie ukierunkowana na innych podopiecznych Fundacji – potrzeby są w tym zakresie ogromne. Do akcji mogą przyłączyć się również Klienci SBR Bank – wystarczy przynieść plastikowe nakrętki z butelek PET, z butelek od jogurtów, płynów do prania, czy płukania, do jednego z Oddziałów lub Punktów Obsługi Klienta SBR Bank. Lista placówek znajduje się na www.sbrbank.pl.

 

SBR Bank to instytucja z prawie 60-letnią tradycją. Działa  wyłącznie w oparciu o polski kapitał. Centrala Banku znajduje się w Szepietowie, a Oddziały i Punkty Obsługi Klienta zlokalizowane są m.in. w Białymstoku, Warszawie, Suwałkach, Grajewie, Łomży, Nowych Piekutach i Płaskiej. Bank aktywnie angażuje się na rzecz społeczności lokalnej. Wspiera m.in.instytucje i placówki edukacji i kultury, jest darczyńcą na rzecz hospicjum dziecięcego, wspiera sport amatorski oraz młodych przedsiębiorców – jest m.in. Mecenasem Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w Białymstoku.


 

Na zdjęciu: To tylko część nakrętek przekazanych na rzecz Fundacji "Zdążyć z pomocą" przez Roberta Chaberek - Dyrektora Oddziału SBR Bank w Łomży


  •  
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje o celu ich używania i zmianie ustawień znajdują się TUTAJ.
Niedokonanie zmian ustawień na blokujące zapisywanie plików cookies jest wyrażeniem zgody na ich zapisywane.