Mocny start Sprint SBR Bank Team!

 

W tegoroczny sezon Maratonów Kresowych zawodnicy Sprint SBR Bank Team wkroczyli bardzo energicznie - po pięciu maratonach uplasowaliśmy się na wysokim drugim miejscu spośród uczestniczących 16 drużyn. Nieustannie utrzymujemy wysokie wyniki - zarówno drużynowo jak i indywidualnie. Nadszedł czas na podsumowanie efektów naszych ostatnich zmagań na trasach Maratonów Kresowych 2016!

 

W pierwszą kwietniową niedzielę w Narewce, linię mety jako pierwszy przekroczył nasz zawodnik Domas Manikas, a z dziewcząt – Sylvija Latozaite. Brązowe medale otrzymali Viktor Muryhin (Open) oraz Zuzanna Sobolewska (Kobiety Sport). Na Maratonie „W Krainie Żubra” nasi najlepsi kolarze wykręcili łącznie 8 medali!

 

„W Dolinie Rzeki, Na Skraju Puszczy” 16 kwietnia powtórzyliśmy rewelacyjny finisz. Maraton najszybciej ukończył nasz kolarz Sarunas Pacevicius, któremu na podium towarzyszył Domas Manikas zdobywając tym razem miejsce trzecie. Zuzanna Sobolewska przekroczyła metę jako trzecia z kobiet. Wliczając w to kategorie wiekowe, z Wasilkowa powróciliśmy z 9 medalami!

 

W knyszyńskim „Królewskim Dworze” metę jako pierwszy przekroczył Sarunas Pacevicius. W kategoriach wiekowych triumfowali również Augustas Marcinkevicius (dystans Maraton, kategoria Orlik) wraz z Andrzejem Masłowskim (Półmaraton, Master).

 

Złoto w Mielniku! 22 maja „Nad Bugiem” zdobyliśmy wyłącznie najwyższe stopnie podium. Sarunas Pacevicius i Sylvia Latozaite – ponownie najszybsi wśród najszybszych, zaś w kategoriach wiekowych złotem uhonorowano Augustasa Marcinkeviciusa (Orlik).

 

Na trasie „Dzikiej Puszczy” w okolicach Michałowa przewyższenia oscylowały w okolicach 800 m, przez co maraton zaliczał się do jednego z trudniejszych. Dodatkowo słońce dawało się we znaki. Naszych zawodników nic jednak nie powstrzymało przed ponownym zwycięstwem - na tej trasie raz jeszcze udało się nam wykręcić świetny wynik – złoto w rękach Domasa Manikasa!

 

Generalna klasyfikacja indywidualna napawa optymizmem na przyszłość. Wśród Kobiet najwyższy wynik indywidualny przypada Zuzannie Sobolewskiej (1 miejsce), która w tym roku dołączyła do naszej drużyny. W „najszybszej dziesiątce” kobiet wysokie pozycje utrzymują również Sylvija Latozaite oraz Karolina Muras. Mężczyźni również nieustannie wykręcają niezły wynik – dwóch spośród najlepszych 10 w tym sezonie to nasi zawodnicy – Marcin Zawadzki i Andrzej Job.

 

Po 5 z 15 Maratonów Kresowych  w tym sezonie nasze wyniki prezentuje się świetnie, podobnie jak w zeszłym roku- 10 medali Open, 12 medali w kategoriach wiekowych, oraz dwa medale na dystansie Półmaraton. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy Sprint SBR Bank Team!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  •  
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje o celu ich używania i zmianie ustawień znajdują się TUTAJ.
Niedokonanie zmian ustawień na blokujące zapisywanie plików cookies jest wyrażeniem zgody na ich zapisywane.