22.10.2020

Pomóżmy Michasiowi Boguckiemu wygrać z chorobą SMA!

Szanowni Klienci i Udziałowcy Spółdzielczego Banku Rozwoju z siedzibą w Szepietowie, zwracamy się
do Państwa ze szczególnym apelem.Michał Bogucki, 12 - miesięczny chłopczyk z powiatu ostrowskiego, bardzo potrzebuje Państwa pomocy. U Michała zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni (SMA typu 1). To ciężka i rzadka choroba, która powoduje obumieranie neuronów odpowiadających za skurcze

i rozkurcze mięśni. Brak impulsów nerwowych prowadzi do ogólnego osłabienia i postępującego zaniku mięśni szkieletowych

a w ostateczności do częściowego lub całkowitego paraliżu.


Wdrożenie wczesnego leczenia i rehabilitacji może zapobiec lub zminimalizować objawy choroby. Od bieżącego roku na terenie Unii Europejskiej dostępna jest terapia genowa, która daje szanse na uzyskanie znacznej poprawy zdrowia. Niestety lek stosowany w tym leczeniu nie jest obecnie refundowany a jego cena jest astronomiczna - to aż 9 milionów złotych!


Rodzice małego Michała wkładają całe swe serca w pomoc synowi jednak zgromadzenie tak ogromnej kwoty przekracza możliwości jednej rodziny. Sytuację utrudnia również naglący czas - lek można podać tylko dziecku o maksymalnej wadze 13,5 kg podczas gdy Michał waży już 11 kg.


Wierzymy, że w solidarności siła a wspólnym działaniem można dokonać także rzeczy pozornie niemożliwych. Wierzymy, że dobro Michała jest istotną sprawą lokalnej społeczności, dlatego apelujemy do Państwa o gest więzi z małym Michałem.


Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć Michała Boguckiego w nierównej walce z chorobą, zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce prowadzonej przez Fundację Siepomaga dostępnej pod linkiem: https://www.siepomaga.pl/michal-kontra-sma
                                 z poważaniem,

                   

                                                           Zarząd Spółdzielczego Banku Rozwoju