Kolarze drużyny Sprint SBR Bank Team ponownie triumfowali – tym razem na trasach Maratonów Kresowych wiodących w malowniczych okolicach Augustowa. Dwa pierwsze miejsce wśród Panów w kategorii open na dystansie maratonu zajęli Sarunas Pacevicius oraz Domas Manikas. W grupie Pań w kategorii open na drugiej pozycji uplasowała się Justyna Dróżdż. W półmaratonie triumfował Wiktor Murygin. Impreza odbyła się 11 maja 2014 r.

To już drugie zwycięstwo Sarunasa Paceviciusa i Wiktora Murygina z drużyny Sprint SBR Bank team w tegorocznych Maratonach Kresowych. Przypomnijmy, że na najwyższym podium stanęli oni również 1 maja 2014 r. w Wasilkowie, gdzie odbyła się inauguracja tegorocznych Maratonów Kresowych. Cieszy również postawa i forma Justyny Dróżdż, która w Wasilkowie zajęła trzecie miejsce, a augustowski wyścig skończyła na drugiej pozycji.

Trasy maratonu i półmaratonu w Augustowie były nieco przyjemniejsze, w porównaniu ze zmaganiami w Wasilkowie, głównie za sprawą płaskiego terenu i stosunkowo szybkiej jazdy. Tym razem zawodnicy jechali ścieżkami Puszczy Augustowskiej, a finiszowali nad jeziorem Sajno.

Kolejny start w ramach Maratonów Kresowych zaplanowano na 25 maja w Michałowie (woj. podlaskie).

Maratony Kresowe to cykl amatorskich imprez rowerowych odbywających się w regionie północno-wschodniej i wschodniej Polski. SBR Bank jest oficjalnym sponsorem jednej z  drużyn ukierunkowanych na starty w Maratonach Kresowych.  Team tworzy 19 zawodników, w tym dwie panie. W zespole znajdują się zawodnicy z Polski, Litwy i Białorusi.