CZYTAM WIĘC WIEM – podsumowanie kampanii społecznej

 

SBR Bank jako Mecenas Wiedzy wspierał przez cały rok szkolny 2013/14 akcję społeczną pod nazwą CZYTAM WIĘC WIEM. W ramach kampanii bank ufundował prenumeratę codziennej prasy Publicznemu Gimnazjum w Suwałkach.

 

Założeniem i głównym celem drugiej już edycji kampanii, której inicjatorem i organizatorem są Media Regionalne, była promocja czytelnictwa w szkołach województwa podlaskiego. Szkoły, dzięki wsparciu Mecenasów Wiedzy,  bezpłatnie otrzymywały roczną prenumeratę lokalnych gazet  w wersji papierowej i elektronicznej oraz dodatkowo specjalny tygodnik dedykowany uczniom i nauczycielom - „Wiem”.

 

Pobudzeniu czytelnictwa w ramach kampanii służyły również konkurs „Moje pasje, moje stypendium” oraz pisanie przez uczniów recenzji książek, które polecali oni innym do czytania. W drugiej edycji kampanii CZYTAM WIĘC WIEM udział wzięło niemalże 600 szkół z województwa podlaskiego oraz ponad 420 Mecenasów Wiedzy. SBR Bank, jako jeden z nich, ufundował roczną prenumeratę gazet Publicznemu Gimnazjum w Suwałkach.   
 

SBR Bank aktywnie angażuje się w działania edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży. Jest Mecenasem Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości w  Białymstoku, a także realizował program edukacji ekonomicznej skierowanej do uczniów gimnazjów z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich  pod nazwą „Na Własne Konto". Udział w programie, zorganizowanym przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, służyć miał zmniejszeniu dysproporcji w znajomości narzędzi finansowych pomiędzy młodzieżą pochodzącą z terenów wiejskich, a młodzieżą mieszkającą w miastach, a także kształtowaniu postaw przedsiębiorczych oraz umiejętności planowania kariery zawodowej.
 

SBR Bank to instytucja z prawie 60-letnią tradycją. Działa  wyłącznie w oparciu o polski kapitał. Centrala Banku znajduje się w Szepietowie, a oddziały i punkty obsługi klienta zlokalizowane są m.in. w Białymstoku, Warszawie, Suwałkach, Nowych Piekutach, Grajewie, Łomży, Płaskiej.

 


  •  
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje o celu ich używania i zmianie ustawień znajdują się TUTAJ.
Niedokonanie zmian ustawień na blokujące zapisywanie plików cookies jest wyrażeniem zgody na ich zapisywane.