SBR Bank triumfuje na Maratonach Kresowych

Sarunas Pacevicius reprezentant Sprint SBR Bank Team zajął pierwsze miejsce w kategorii open w inaugurującym sezon 2014 wyścigu odbywającym się w ramach Maratonów Kresowych. Trzecie miejsce w kategorii open wśród pań zajęła Justyna Dróżdż, natomiast w półmaratonie triumfował Wiktor Murygin – oboje również z drużyny Sprint SBR Bank Team.

Maratony Kresowe to cykl amatorskich imprez rowerowych odbywających się w regionie północno-wschodniej i wschodniej Polski. Tegoroczny sezon zainagurowany został 1 maja w Wasilkowie (woj. podlaskie). Na stracie maratonu stanęło ponad 560 zawodników z całej Polski oraz Litwy i Białorusi.   Zawodnicy maratonu mieli do pokonania 60 km dystans wiodący wśród malowniczej doliny rzeki Supraśl oraz dróg Puszczy Knyszyńskiej. Największym wyzwaniem był podjazd na Łysą Górę – wąską ścieżką o znacznym nachyleniu. Uczestnicy półmaratony zmagali się z trasą 30 km.

W kategorii open wśród mężczyzn dystans maratonu najszybciej pokonał Sarunas Pacevicius – zawodnik Sprint SBR Bank Team. Przejechanie trasy zajęło mu 2:06:56. Wśród pań na trzeciej pozycji maratonu w kategorii open, z czasem 2:44:06, uplasowała się Justyna Dróżdż – również reprezentująca Sprint SBR Bank Team. W półmaratonie triumfował inny zawodnik Sprint SBR Bank Team  - Wiktor Murygin, który pokonał trasę w czasie 1:09:09. W sumie w pierwszej tegorocznej imprezie z cyklu Maratony Kresowe wystartowało 17 zawodników  „bankowego teamu” – poniżej wyniki. W klasyfikacji drużynowej Sprint SBR Bank Team znajduje się na trzeciej pozycji. Przed zawodnikami jeszcze 14 startów w ramach tegorocznych Maratonów Kresowych. Najbliższy odbędzie się 11 maja  w Augustowie.

Maratony Kresowe to impreza z wieloletnią tradycją. Jej celem jest m.in.  propagowanie zdrowego trybu życia, popularyzacja kolarstwa i turystyki rowerowej, a także rozwijanie przyjaźni między narodami. Z roku na rok przyciąga coraz liczniejsze grono uczestników.

SBR Bank jest oficjalnym sponsorem jednej z  drużyn ukierunkowanych na starty w Maratonach Kresowych.  Team tworzy 19 zawodników, w tym dwie panie. To drużyna z wieloletnią tradycją, powstała z inicjatywy miłośników sportów rowerowych, którzy obecnie mają już na swoim koncie wiele sukcesów. Drużyna  propaguje integrację międzynarodową – w zespole znajdują się bowiem zawodnicy z Litwy i Białorusi.

Wyniki zawodników Sprint SBR BANK Team w starcie inaugurującym Maratony Kresowe 2014