Grupa BPS  S.A. to największe zrzeszenie banków spółdzielczych w Polsce.

 
Tworzy je 359 zrzeszonych banków spółdzielczych oraz dwa banki współpracujące (Bank Spółdzielczy w Oławie oraz Krakowski Bank Spółdzielczy). To jest około 64% wszystkich banków spółdzielczych działających w kraju. Suma bilansowa banków spółdzielczych zrzeszonych z Bankiem BPS wynosiła na koniec listopada 2013 r. prawie 59 mld złotych a suma depozytów zgromadzonych w Bankach Spółdzielczych: ponad 50 mld złotych. W ramach Zrzeszenia BPS SA funkcjonuje prawie 3 tys. placówek banków spółdzielczych i ponad 4,7 tys. bankomatów, co daje pozycję czołowej instytucji finansowej w Polsce.

Banki spółdzielcze obsługują klientów indywidualnych, mają bliskie relacje z mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Grupa BPS oferuje usługi finansowe w zakresie obsługi maklerskiej, faktoringu, leasingu, funduszy inwestycyjnych, czy zarządzania wierzytelnościami.

 
Grupa BPS pomimo ogólnopolskiego charakteru za jedno z głównych zadań uważa wspieranie rozwoju regionalnego i lokalnego. Prowadzona polityka produktowo-cenowa jest dostosowana do zróżnicowania gospodarczo –  ekonomicznego poszczególnych regionów kraju.

Głównymi klientami Grupy BPS są małe i średnie przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego oraz klienci detaliczni.

Grupa BPS specjalizuje się w obsłudze rolnictwa i jego otoczenia, wspiera polską wieś w dostosowywaniu do unijnych standardów. Istotnym elementem jej strategii jest wspieranie powstawania i rozwoju rodzimej małej i średniej przedsiębiorczości.
 
Grupa BPS łączy  tradycyjne idee spółdzielczości z nowoczesnością oferując rolnikom i przedsiębiorcom, tradycyjne i nowoczesne produkty bankowe, m.in. związane z bankowością elektroniczną czy międzynarodowe karty VISA i MasterCard.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje o celu ich używania i zmianie ustawień znajdują się TUTAJ.
Niedokonanie zmian ustawień na blokujące zapisywanie plików cookies jest wyrażeniem zgody na ich zapisywane.