Drużynowe Mistrzostwo Województwa Podlaskiego dla Sprint SBR Bank Team!

Rowerzyści Sprint SBR Bank Team zostali Drużynowym Mistrzem Województwa Podlaskiego  w Maratonie MTB. Ponownie bezkonkurencyjny na trasie maratonu okazał się Sarunas Pacevicius. Bardzo dobrze zaprezentował się również inny zawodnik Sprint SBR Bank Team- Krzysztof Olszewski, który metę pokonał jako czwarty, ale uzyskał pierwsze miejsce w kategorii Elita. Maraton o randze Otwartych Mistrzostw Polski odbył się 3 sierpnia 2014 r. w Szelmencie. Natomiast  17 sierpnia br. miłośnicy Maratonów Kresowych spotkali się na trasach przygotowanych w Narewce (woj. podlaskie).

Wyścig o randze otwartych Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Maratonie MTB odbył się 3 sierpnia w Szelmencie (woj. podlaskie). Najtrudniejszym elementem trasy był podjazd pod Jesionową Górę, na której usytuowana została meta. Dodatkowym utrudnieniem dla zawodników było zmaganie się z 36-stopniowym upałem! Jako pierwszy trasę maratonu (dystans 70 km) pokonał Sarunas Pacevicius z drużyny Sprint SBR Bank Team. Było to już kolejne z rzędu zwycięstwo tego zawodnika na trasach Maratonów Kresowych. Na czwartej pozycji uplasował się w Szelmencie inny zawodnik „bankowej” drużyny – Krzysztof Olszewski, który zarazem wygrał rywalizację w kategorii Elita.

Drużyna Sprint SBR Bank Team uzyskała w Szelmencie tytuł Drużynowego Mistrza Województwa Podlaskiego!

Trasa Maratonów Kresowych wiodąca przez wzgórza Suwalskiego Parku Krajobrazowego należy do jednych z najpiękniejszych w kraju. Nie jest to łatwa trasa, z uwagi na liczne wzniesienia, górzyste ukształtowanie terenu i finalny podjazd na Jesionową Górę. Jednak nie mogło być łatwo, z uwagi na rangę Otwartych Mistrzostw Województwa Podlaskiego w Maratonie MTB.

Zupełnie odmienna trasa czekała na zawodników Maratonów Kresowych w Narewce 17 sierpnia 2014 r. Teren płaski, zacieniony, niemal w całości przebiegający przez Puszczę Białowieską. Zawodnicy mieli okazję przejechać przez rezerwat przyrodniczo-archeologiczny Szczekotowo, gdzie głównym przedmiotem ochrony są X-XII-wieczne kurhany.

Na trasie maratonu w  Narewce dobrze spisała się Karolina Muras z drużyny Sprint SBR Bank Team plasując się na czwartej pozycji. Wśród panów z „bankowej” drużyny najlepszy tym razem okazał się Krzysztof Olszewski, który przyjechał na metę dziewiąty. Dodajmy, że w Narewce nie wystartował dotychczasowy As Maratonów Kresowych- Sarunas Pacevicius.

Dobrze spisali się także zawodnicy Sprint SBR Bank Team na trasie maratonu w poszczególnych kategoriach: Master (Tadeusz Ciepły uplasował się na 2 pozycji), Orlik (3 pozycja - Marcin Zawadzki, 4 pozycja – Aleksiej Bieńko) oraz Elita Plus (4 pozycja – Tomasz Biedermann, 5 pozycja – Michał Ignaciuk).

Poniżej wyniki zawodników Sprint SBR Bank Team na trasach w Szelmencie i Narewce.