Całe podium dla Sprint SBR Bank Team

Sarunas Pacevicius, Arnas Pelaitis i Domas Manikas -   wszyscy z drużyny Sprint SBR Bank Team zajęli całe podium wśród panów w kategorii open w kolejnej odsłonie Maratonów Kresowych. Tym razem zawodnicy zmagali się 21 czerwca br. w Drohiczynie.

Drohiczyn (woj. podlaskie), miasto z sześciusetletnią historią, gościło uczestników rowerowych Maratonów Kresowych po raz drugi. Podobnie, jak w roku ubiegłym – trasa maratonu ma tu charakter bardziej miejski (w części odbywa się ulicami tego urokliwego miasteczka nad Bugiem), ale jednocześnie z dużą ilością podjazdów.  Jednak nie przeszkodziły one zawodnikom z drużyny Sprint SBR Bank Team na pokonanie mety maratonu na trzech pierwszych pozycjach. Jako pierwszy metę maratonu wśród panów w kategorii open minął Sarunas Pacevicius z czasem 1:50:29. Po niespełna czterech minutach jako kolejny na mecie pojawił się Arnas Pelaitis, a tuż za nim Domas Manikas. Po raz pierwszy w tegorocznych Maratonach Kresowych, i mamy nadzieję, że nie ostatni, zawodnicy Sprint SBR Bank Team zajęli trzy pierwsze miejsca w tej samej kategorii.

Panie z bankowej drużyny – Karolina Muras i Justyna Dróżdż,  tym razem na trasie maratonu zajęły odpowiednio 4 i 5 miejsce. Nieco słabiej zaprezentował się  inny zawodnik Sprint SBR Bank Team, dotychczasowy lider na trasach półmaratonu - Wiktor Murygin. W Drohiczynie uplasował się na siódmej pozycji, ze stratą 1 min. 14 sek. do zwycięzcy drohiczyńskiego półmaratonu.

W sumie w Drohiczynie wystartowało 15 zawodników Sprint SBR Bank Team. Pozostali uplasowali się na następujących pozycjach:

Marcin Zawadzki – 14

Krzysztof Olszewksi – 16

Michał Ignaciuk – 18

Tomasz Biedermann – 34

Maciej Grochowski – 39

Tadeusz Ciepły – 41

oraz Tomasz Kottowicz, Krzysztof Sobolewski i Marcin Siemieniuk – 54-56.

Maratony Kresowe to impreza z wieloletnią tradycją. Jej celem jest m.in.  propagowanie zdrowego trybu życia, popularyzacja kolarstwa i turystyki rowerowej, a także rozwijanie przyjaźni między narodami. Z roku na rok przyciąga coraz liczniejsze grono uczestników.

SBR Bank jest oficjalnym sponsorem jednej z  drużyn ukierunkowanych na starty w Maratonach Kresowych.  Team tworzy 19 zawodników, w tym dwie panie. Drużyna  propaguje integrację międzynarodową – w zespole znajdują się bowiem zawodnicy z Litwy i Białorusi.

Kolejne starty w Maratonach Kresowych już 5 i 6 lipca – w Siennicy Różanej i Chełmie. Więcej na temat imprezy na: www.maratonykresowe.pl .